TRX CVIČENÍ

Tisk
PDF

Tajná zbraň amerického námořnictva!

Pro ty, co ani netuší jaký význam mají tato tři záhadná písmena, stačí jen nadále sledovat sled písmen, řádků, odstavců a za chvíli už budete mít alespoň základní informace.

Rději předem povím, že se nejdná o žádný typ zbraně jako takové, ale pro Vaše tělo to určitě zbraň bude! 

Takže, jedná se o zkratku Total – body Resistence Exercises a česky to v podstatě znamená to, co už bylo napsáno výše a to cvičení na všechny svaly těla, neboli závěsný systém.

Unikátní cvičební program vytvořený americkým námořnictvem jako efektivní tréninková forma při cvičení mimo základnu. TRX je cvičební nářadí vhodné pro maximální aplikaci pravidel funkčního tréninku ve sportovních centrech, ale zejména mimo ně při všech outdoorových aktivitách.
TRX již plně ve světě využívají profesionální sportovci, vojenské a policejní oddíly, outdoorová centra a provozovatelé bootcampu.

Jak TRX funguje?
TRX je závěsný systém, který se skládá z nastavitelných popruhů. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce a druhá je zavěšena na TRX. Díky sklonu těla k podložce se dá jednoduše manipulovat se zátěží. Po celou dobu cvičení na TRX je vždy cvičeno pouze s váhou vlastního těla. Proto je vhodný opravdu pro každého!

Proč zrovna TRX cvičení?
Cvičení na TRX se může zdát snadné!? Opak je ale pravdou.TRX procvičí nejen svalové partie, které jste zvyklí procvičovat při svých trénincích, ale zejména zapojí svaly o kterých jste doposud nevěděli! Cvičením s TRX výborně procvičíte koordinaci těla, každý cvik je proveden za pomocí zpevnění celého těla a rovnováhy.